Vishay/Dale RLR07C4532FRRSL
RLR07C4532FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4532FRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 45.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4532FRRSL.pdf
Availability of RLR07C4532FRRSL
QUANTITY
RLR07C4532FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4532FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4532FRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4532FRRSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4532FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4532FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C4532FRRSL
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 28V 14W TO-272-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.24M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE A 9POS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf