Vishay/Dale RLR07C4643FPBSL
RLR07C4643FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4643FPBSL
Brief Description
RES 464K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4643FPBSL.pdf
Availability of RLR07C4643FPBSL
QUANTITY
RLR07C4643FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4643FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4643FPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4643FPBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4643FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4643FPBSL Details Description
Related parts for RLR07C4643FPBSL
DIODE ARRAY GP 90V 215MA SOT23 datasheet.pdf
DATA PLATE GMY1 3.00 X 1.00" datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
TVS DIODE 6WLP datasheet.pdf
IC POT DPP 32TAP U/D SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 2.081K OHM 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 25C S 48" RBW JACKP datasheet.pdf
RES ARRAY 14 RES 110 OHM 16DRT datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
220UF 63V 16X16X16 MM 150C 1500H datasheet.pdf