Vishay/Dale RLR07C46R4FSB14
RLR07C46R4FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C46R4FSB14
Brief Description
RES 46.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C46R4FSB14.pdf
Availability of RLR07C46R4FSB14
QUANTITY
RLR07C46R4FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C46R4FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C46R4FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C46R4FSB14
Related LinksRLR07C4, RLR07C46R4FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C46R4FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C46R4FSB14
IC REG BCK 0.8V 0.5A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT OCTAL LP 48VQFN datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 100POS datasheet.pdf
CONN SOCKET INVERSE 120POS 5ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
24AWG 7/32 9PR FOILBRAID 100' datasheet.pdf
TRIAC 800V 30A TO220AB datasheet.pdf