Vishay/Dale RLR07C5232FSR36
RLR07C5232FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C5232FSR36
Brief Description
RES 52.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C5232FSR36.pdf
Availability of RLR07C5232FSR36
QUANTITY
RLR07C5232FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C5232FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C5232FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C5232FSR36
Related LinksRLR07C5, RLR07C5232FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C5232FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C5232FSR36
KIT ARM-ASSY FOR SA9 TO SA90 SER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 75A TO220AB datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 20BIT 56SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 42.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf