Vishay/Dale RLR07C5233FSBSL
RLR07C5233FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C5233FSBSL
Brief Description
RES 523K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C5233FSBSL.pdf
Availability of RLR07C5233FSBSL
QUANTITY
RLR07C5233FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C5233FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C5233FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)523k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C5233FSBSL
Related LinksRLR07C5, RLR07C5233FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C5233FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C5233FSBSL
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 205 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
COMPACT PROBE BODY 4MM CONTACT T datasheet.pdf