Vishay/Dale RLR07C6192FRRSL
RLR07C6192FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6192FRRSL
Brief Description
RES 61.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6192FRRSL.pdf
Availability of RLR07C6192FRRSL
QUANTITY
RLR07C6192FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6192FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C6192FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6192FRRSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C6192FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6192FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C6192FRRSL
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 36-75V +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf