Vishay/Dale RLR07C6341FSBSL
RLR07C6341FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6341FSBSL
Brief Description
RES 6.34K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6341FSBSL.pdf
Availability of RLR07C6341FSBSL
QUANTITY
RLR07C6341FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6341FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C6341FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6341FSBSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C6341FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6341FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C6341FSBSL
FIXED IND 10UH 17A 6 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENS HIGH FLEX T-BEAM 2.2MM M4 datasheet.pdf
BRACKET 5.25" 3U FOR 19" RACK datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-MSOP datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf