Vishay/Dale RLR07C6492FPRSL
RLR07C6492FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6492FPRSL
Brief Description
RES 64.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6492FPRSL.pdf
Availability of RLR07C6492FPRSL
QUANTITY
RLR07C6492FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6492FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C6492FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6492FPRSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C6492FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6492FPRSL Details Description
Related parts for RLR07C6492FPRSL
RES 383K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .10-.20"250PC datasheet.pdf
IC DIFF VOLT COMP DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAN ISOL 1CT:2CT 10B-T SMD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 10POS SCKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REGULATOR datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf