Vishay/Dale RLR07C6650FSRSL
RLR07C6650FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6650FSRSL
Brief Description
RES 665 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6650FSRSL.pdf
Availability of RLR07C6650FSRSL
QUANTITY
RLR07C6650FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6650FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C6650FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6650FSRSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C6650FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6650FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C6650FSRSL
IC OP AMP DUAL 125MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IGBT 600V 15A 62W DPAK datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RIS,XG,50/125,SC DUP datasheet.pdf
CAP CER 4PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
PROGRAM PORT AC OUTLETS datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf