Vishay/Dale RLR07C6652FSRSL
RLR07C6652FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6652FSRSL
Brief Description
RES 66.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6652FSRSL.pdf
Availability of RLR07C6652FSRSL
QUANTITY
RLR07C6652FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6652FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C6652FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6652FSRSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C6652FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6652FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C6652FSRSL
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 9POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.3W DO41 datasheet.pdf