Vishay/Dale RLR07C6812FSBSL
RLR07C6812FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6812FSBSL
Brief Description
RES 68.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6812FSBSL.pdf
Availability of RLR07C6812FSBSL
QUANTITY
RLR07C6812FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6812FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C6812FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6812FSBSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C6812FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6812FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C6812FSBSL
RES SMD 2.4K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DETECT HF SOT-23 datasheet.pdf
IC 2.25V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SPDT 10A LOWFORCE HNG LVR datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT T/H TIN datasheet.pdf
C/A MT-RJ/MT-RJ MM datasheet.pdf
TAPE COPPER FOIL 76.2MMX5.5M datasheet.pdf
CAP FILM 8.2UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 POLYSTYRENE 4MM datasheet.pdf