Vishay/Dale RLR07C7323FSBSL
RLR07C7323FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C7323FSBSL
Brief Description
RES 732K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C7323FSBSL.pdf
Availability of RLR07C7323FSBSL
QUANTITY
RLR07C7323FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C7323FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C7323FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C7323FSBSL
Related LinksRLR07C7, RLR07C7323FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C7323FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C7323FSBSL
DSUB CABL-AFU15K/ AE15M / AFU15K datasheet.pdf
RES SMD 4.42 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SRL/PAR 64VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.01K OHM 1% 20W datasheet.pdf
SENSOR HAND TYPE 20MM PNP 632MM datasheet.pdf