Vishay/Dale RLR07C7680FSRSL
RLR07C7680FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C7680FSRSL
Brief Description
RES 768 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C7680FSRSL.pdf
Availability of RLR07C7680FSRSL
QUANTITY
RLR07C7680FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C7680FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C7680FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C7680FSRSL
Related LinksRLR07C7, RLR07C7680FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C7680FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C7680FSRSL
JUMPER-H1505TR/A3048W/X 5" datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
OSC PROG HCSL 3.3V 250PPM OE SMD datasheet.pdf
RES 96.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 1W datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 6A DPAK datasheet.pdf
PNL MNT 220V BLUE 3MM datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf