Vishay/Dale RLR07C7683FSRSL
RLR07C7683FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C7683FSRSL
Brief Description
RES 768K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C7683FSRSL.pdf
Availability of RLR07C7683FSRSL
QUANTITY
RLR07C7683FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C7683FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C7683FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C7683FSRSL
Related LinksRLR07C7, RLR07C7683FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C7683FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C7683FSRSL
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP datasheet.pdf
IC HALL SENSOR LP 10MA SC-59 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
ANT HEPTA-BAND DIPOLE IPEX datasheet.pdf
MICRO 100C S 8" WHT JACKS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 37A TO-220 datasheet.pdf