Vishay/Dale RLR07C7870FPBSL
RLR07C7870FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C7870FPBSL
Brief Description
RES 787 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C7870FPBSL.pdf
Availability of RLR07C7870FPBSL
QUANTITY
RLR07C7870FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C7870FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C7870FPBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)787
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C7870FPBSL
Related LinksRLR07C7, RLR07C7870FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C7870FPBSL Details Description
Related parts for RLR07C7870FPBSL
DIODE ZENER 11V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV NP0 2220 datasheet.pdf
IC DC-DC UMODULE BUCK 3A 76-LGA datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 6"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
508 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
CA 50 MTRJ GREEN SEC-LC OFNR datasheet.pdf
BLACKFIN PROCESSOR 533MHZ datasheet.pdf