Vishay/Dale RLR07C7870FSB14
RLR07C7870FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C7870FSB14
Brief Description
RES 787 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C7870FSB14.pdf
Availability of RLR07C7870FSB14
QUANTITY
RLR07C7870FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C7870FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C7870FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)787
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C7870FSB14
Related LinksRLR07C7, RLR07C7870FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C7870FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C7870FSB14
IC 3V PROM SER 10K 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 25A 800V V1-A datasheet.pdf
SWITCH SIDE ROLLER PLUNGER ASSY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
RES 68 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
A4E-C211VS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
MOUNTING FRAME datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf