Vishay/Dale RLR07C8203FSR36
RLR07C8203FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C8203FSR36
Brief Description
RES 820K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C8203FSR36.pdf
Availability of RLR07C8203FSR36
QUANTITY
RLR07C8203FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C8203FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C8203FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C8203FSR36
Related LinksRLR07C8, RLR07C8203FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C8203FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C8203FSR36
IDC CABLE - AKC16G/AE16G/AKC16G datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 44POS 0.156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX DUAL 1:4 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1KX9 25NS 32PLCC datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 17VC SOD882T datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf