Vishay/Dale RLR07C9092FRRE6
RLR07C9092FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9092FRRE6
Brief Description
RES 90.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9092FRRE6.pdf
Availability of RLR07C9092FRRE6
QUANTITY
RLR07C9092FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9092FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C9092FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9092FRRE6
Related LinksRLR07C9, RLR07C9092FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9092FRRE6 Details Description
Related parts for RLR07C9092FRRE6
FIXED IND 330UH 670MA 870 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 12POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 150VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 24POS datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf