Vishay/Dale RLR07C9093FMB14
RLR07C9093FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9093FMB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 909K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9093FMB14.pdf
Availability of RLR07C9093FMB14
QUANTITY
RLR07C9093FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9093FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C9093FMB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9093FMB14
Related LinksRLR07C9, RLR07C9093FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9093FMB14 Details Description
Related parts for RLR07C9093FMB14
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A 1MM SMD datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FLAT CABLE IDT JIG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 5" H2O datasheet.pdf