Vishay/Dale RLR07C9100GSRE6
RLR07C9100GSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9100GSRE6
Brief Description
RES 910 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9100GSRE6.pdf
Availability of RLR07C9100GSRE6
QUANTITY
RLR07C9100GSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9100GSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C9100GSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9100GSRE6
Related LinksRLR07C9, RLR07C9100GSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9100GSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C9100GSRE6
CONN RECEPT 17POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT 32V datasheet.pdf
IC FPGA 194 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 4.5MM GRAY datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 108MHZ 84FBGA datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 2.5V 29.3W 11.7A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 40VQFN datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf