Vishay/Dale RLR07C9531FSRSL
RLR07C9531FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9531FSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 9.53K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9531FSRSL.pdf
Availability of RLR07C9531FSRSL
QUANTITY
RLR07C9531FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9531FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C9531FSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9531FSRSL
Related LinksRLR07C9, RLR07C9531FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9531FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C9531FSRSL
ESD HANDLER 12-5/8X5-3/16X1-5/8 datasheet.pdf
IC QUAD LO-HI VOLT SHFTR 16SO datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" .5MM 12POS datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 10W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 931 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 455 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
INDUCTOR EMI COM MODE 2MH 2.9A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
TRANS RF 240W 65V LDMOS SOT1252 datasheet.pdf