Vishay/Dale RLR07C9763FSRE6
RLR07C9763FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9763FSRE6
Brief Description
RES 976K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9763FSRE6.pdf
Availability of RLR07C9763FSRE6
QUANTITY
RLR07C9763FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9763FSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C9763FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9763FSRE6
Related LinksRLR07C9, RLR07C9763FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9763FSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C9763FSRE6
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS W/PIN WALL datasheet.pdf
RELAY SSR LOWVOL DIS 12.0V 60A datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CLUSTER BLOCK HSG. .090 DIA. datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF/SCREW datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
16-/32- Channel, 3.5 з 1.8 V to 5.5 V, [2.5 V, Analog Multiplexers IC datasheet.pdf