Vishay/Dale RLR07C9764FPRE6
RLR07C9764FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9764FPRE6
Brief Description
RES 9.76M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9764FPRE6.pdf
Availability of RLR07C9764FPRE6
QUANTITY
RLR07C9764FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9764FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C9764FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9764FPRE6
Related LinksRLR07C9, RLR07C9764FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9764FPRE6 Details Description
Related parts for RLR07C9764FPRE6
JUMPER M2.5X14 CUNI datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 102 TYPE D 35POS datasheet.pdf
RES 0.976 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN STR PLUG CRIMP PIN GRY datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 35V 300A 3T0WER datasheet.pdf