Vishay/Dale RLR20C1003GMBSL
RLR20C1003GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1003GMBSL
Brief Description
RES 100K OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1003GMBSL.pdf
Availability of RLR20C1003GMBSL
QUANTITY
RLR20C1003GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1003GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C1003GMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1003GMBSL
Related LinksRLR20C1, RLR20C1003GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1003GMBSL Details Description
Related parts for RLR20C1003GMBSL
IC MOSFET DVR 1/2BRDG NCH 16DIP datasheet.pdf
BACKPLANE CS1 EXP I/O 5 SLOTS datasheet.pdf
CGRID SMT BKWY HDR 15 SAU 26CKT datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-36V datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 12NS 256FPBGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 14DIP datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC datasheet.pdf