Vishay/Dale RLR20C1003GRBSL
RLR20C1003GRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1003GRBSL
Brief Description
RES 100K OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1003GRBSL.pdf
Availability of RLR20C1003GRBSL
QUANTITY
RLR20C1003GRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1003GRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C1003GRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1003GRBSL
Related LinksRLR20C1, RLR20C1003GRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1003GRBSL Details Description
Related parts for RLR20C1003GRBSL
IC CTRLR BATT CHRGR CC/CV 8MICRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PLL 3.3V 20TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
BOARD DEMO NEWTON AS3993 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf