Vishay/Dale RLR20C1050FRB14
RLR20C1050FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1050FRB14
Brief Description
RES 105 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1050FRB14.pdf
Availability of RLR20C1050FRB14
QUANTITY
RLR20C1050FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1050FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C1050FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1050FRB14
Related LinksRLR20C1, RLR20C1050FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1050FRB14 Details Description
Related parts for RLR20C1050FRB14
JUMPER-H1504TR/A3049B/H1504TR 2" datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 16 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CARD MALE EXTENDER .156 30POS AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 960W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 20A TO263 datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35 datasheet.pdf