Vishay/Dale RLR20C1132FRB14
RLR20C1132FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1132FRB14
Brief Description
RES 11.3K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1132FRB14.pdf
Availability of RLR20C1132FRB14
QUANTITY
RLR20C1132FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1132FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C1132FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1132FRB14
Related LinksRLR20C1, RLR20C1132FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1132FRB14 Details Description
Related parts for RLR20C1132FRB14
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM34T/MC34F/X datasheet.pdf
CONV DC/DC HIEFF 1.8VOUT 40W OVP datasheet.pdf
LED ORANGE DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 36UH 1.75A 102 MOHM datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
AM60501-508-156PWR BLK datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 19POS datasheet.pdf