Vishay/Dale RLR20C1304GMBSL
RLR20C1304GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1304GMBSL
Brief Description
RES 1.3M OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1304GMBSL.pdf
Availability of RLR20C1304GMBSL
QUANTITY
RLR20C1304GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1304GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C1304GMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1304GMBSL
Related LinksRLR20C1, RLR20C1304GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1304GMBSL Details Description
Related parts for RLR20C1304GMBSL
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf