Vishay/Dale RLR20C2000FMB14
RLR20C2000FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C2000FMB14
Brief Description
RES 200 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C2000FMB14.pdf
Availability of RLR20C2000FMB14
QUANTITY
RLR20C2000FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C2000FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C2000FMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C2000FMB14
Related LinksRLR20C2, RLR20C2000FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C2000FMB14 Details Description
Related parts for RLR20C2000FMB14
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED/GRN BICOLOR .200 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 3/4" datasheet.pdf
RES 3.12M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
9+9 WAY F CRIMP L/BORE W/HEX JS datasheet.pdf
CHOKE COM MODE datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf