Vishay/Dale RLR20C2003FMRE6
RLR20C2003FMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C2003FMRE6
Brief Description
RES 200K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C2003FMRE6.pdf
Availability of RLR20C2003FMRE6
QUANTITY
RLR20C2003FMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C2003FMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C2003FMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C2003FMRE6
Related LinksRLR20C2, RLR20C2003FMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C2003FMRE6 Details Description
Related parts for RLR20C2003FMRE6
IC TRANSCEIVER 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 10MSOP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 10.7KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
WR-WTB FEMALE 2MM CRIMP CONTACTS datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" DUAL ROW datasheet.pdf
OFF-DEALY WITH RESET IP65 11-PIN datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 250 V datasheet.pdf