Vishay/Dale RLR20C2203GMRSL
RLR20C2203GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C2203GMRSL
Brief Description
RES 220K OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C2203GMRSL.pdf
Availability of RLR20C2203GMRSL
QUANTITY
RLR20C2203GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C2203GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C2203GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C2203GMRSL
Related LinksRLR20C2, RLR20C2203GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C2203GMRSL Details Description
Related parts for RLR20C2203GMRSL
TVS DIODE 17.1VWM 29.09VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CABLE BASKET 21"X4"X48" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf