Vishay/Dale RLR20C2323FRBSL
RLR20C2323FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C2323FRBSL
Brief Description
RES 232K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C2323FRBSL.pdf
Availability of RLR20C2323FRBSL
QUANTITY
RLR20C2323FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C2323FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C2323FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C2323FRBSL
Related LinksRLR20C2, RLR20C2323FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C2323FRBSL Details Description
Related parts for RLR20C2323FRBSL
CONN CPC RECPT 24POS STD PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
AM VS RA HDR COVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB CP datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf