Vishay/Dale RLR20C2432FRRSL
RLR20C2432FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C2432FRRSL
Brief Description
RES 24.3K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C2432FRRSL.pdf
Availability of RLR20C2432FRRSL
QUANTITY
RLR20C2432FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C2432FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C2432FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C2432FRRSL
Related LinksRLR20C2, RLR20C2432FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C2432FRRSL Details Description
Related parts for RLR20C2432FRRSL
DIODE ZENER 3.6V 1.5W SMA datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
21 MTE RCPT SR LATCH .100CL datasheet.pdf
CONN RING NON-INSUL #8 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf