Vishay/Dale RLR20C3243FRBSL
RLR20C3243FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C3243FRBSL
Brief Description
RES 324K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C3243FRBSL.pdf
Availability of RLR20C3243FRBSL
QUANTITY
RLR20C3243FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C3243FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C3243FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C3243FRBSL
Related LinksRLR20C3, RLR20C3243FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C3243FRBSL Details Description
Related parts for RLR20C3243FRBSL
CARD EJECTOR WHITE 3/32" datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR 110V 8MM RECESSED RED datasheet.pdf
KIT WMLX-272 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 4.7M OHM 1608 datasheet.pdf
VERT CARD CONN SNGL 0.100" datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf