Vishay/Dale RLR20C3303GMRSL
RLR20C3303GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C3303GMRSL
Brief Description
RES 330K OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C3303GMRSL.pdf
Availability of RLR20C3303GMRSL
QUANTITY
RLR20C3303GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C3303GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C3303GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C3303GMRSL
Related LinksRLR20C3, RLR20C3303GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C3303GMRSL Details Description
Related parts for RLR20C3303GMRSL
FIXED IND 15UH 2.45A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 100MA 30V 1812 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1923FCBGA datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH SGL SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 2POS 4MM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ROBUST SFTY LIGHT CURTAIN 484MM datasheet.pdf