Xilinx XC4VLX40-10FF668CNQ
XC4VLX40-10FF668CNQ picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX40-10FF668CNQ
Brief Description
IC FPGA 640 I/O 1148FCBGA
Datasheet Download
XC4VLX40-10FF668CNQ.pdf
Availability of XC4VLX40-10FF668CNQ
QUANTITY
XC4VLX40-10FF668CNQ Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX40-10FF668CNQ
Internal Part NumberEIS-XC4VLX40-10FF668CNQ
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX40-10FF668CNQXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsVirtex-4 FPGA
SeriesXC4VLX40-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX40-10FF668CNQ
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX40-10FF668CNQ
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VLX40-, XC4VLX40-10FF668CNQ Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX40-10FF668CNQ Details Description
Related parts for XC4VLX40-10FF668CNQ
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 33MH 113MA 3.5 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 200MW SOD323 datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf