Vishay/Dale TNPW080535R7BEEN
TNPW080535R7BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080535R7BEEN
Brief Description
RES SMD 35.7 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080535R7BEEN.pdf
Availability of TNPW080535R7BEEN
QUANTITY
TNPW080535R7BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080535R7BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080535R7BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080535R7BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080535R7BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080535R7BEEN Details Description
Related parts for TNPW080535R7BEEN
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE 4A 50V KBU datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 2-INP 8-UQFN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 4.7A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
PAC-TWDO-HE20-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
IC FPGA 1022 I/O 1508FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf