Vishay/Dale RLR20C3320FRBSL
RLR20C3320FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C3320FRBSL
Brief Description
RES 332 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C3320FRBSL.pdf
Availability of RLR20C3320FRBSL
QUANTITY
RLR20C3320FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C3320FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C3320FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C3320FRBSL
Related LinksRLR20C3, RLR20C3320FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C3320FRBSL Details Description
Related parts for RLR20C3320FRBSL
OPTOISO 5KV GATE DRVR BIPOL 8DIP datasheet.pdf
200 50SR CMP LP R/A RCPT DOCK datasheet.pdf
CAP MICA 39PF 2% 100V 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.85 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 60COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 25A DO4 datasheet.pdf
KEYBOARD 104 KEY USB/PS2 LT GRAY datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 17 POS SMD datasheet.pdf