Vishay/Dale RLR20C3320FRRE6
RLR20C3320FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C3320FRRE6
Brief Description
RES 332 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C3320FRRE6.pdf
Availability of RLR20C3320FRRE6
QUANTITY
RLR20C3320FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C3320FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C3320FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C3320FRRE6
Related LinksRLR20C3, RLR20C3320FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C3320FRRE6 Details Description
Related parts for RLR20C3320FRRE6
SENSOR MAG SPST 13-19AT AMP MTE datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RF AGILE TXRX 1X1 144-BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf