Vishay/Dale RLR20C3570FRB14
RLR20C3570FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C3570FRB14
Brief Description
RES 357 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C3570FRB14.pdf
Availability of RLR20C3570FRB14
QUANTITY
RLR20C3570FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C3570FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C3570FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C3570FRB14
Related LinksRLR20C3, RLR20C3570FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C3570FRB14 Details Description
Related parts for RLR20C3570FRB14
CAP CER 4700PF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .16-.39"1000PC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 200MA 30V datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 1 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 1DECK 1POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf