Vishay/Dale RLR20C3571FRB14
RLR20C3571FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C3571FRB14
Brief Description
RES 3.57K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C3571FRB14.pdf
Availability of RLR20C3571FRB14
QUANTITY
RLR20C3571FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C3571FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C3571FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C3571FRB14
Related LinksRLR20C3, RLR20C3571FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C3571FRB14 Details Description
Related parts for RLR20C3571FRB14
DIODE SCHOTTKY 15V 1A DO214BA datasheet.pdf
CONN WIRE PIN 8AWG STRANDED TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 422 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER SHS 48 POS GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.024K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU .47UF 16V 0805 datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf