Vishay/Dale RLR20C3922FRBSL
RLR20C3922FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C3922FRBSL
Brief Description
RES 39.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C3922FRBSL.pdf
Availability of RLR20C3922FRBSL
QUANTITY
RLR20C3922FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C3922FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C3922FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C3922FRBSL
Related LinksRLR20C3, RLR20C3922FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C3922FRBSL Details Description
Related parts for RLR20C3922FRBSL
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 3A SOT-223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf