Vishay/Dale RLR20C4122FRB14
RLR20C4122FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C4122FRB14
Brief Description
RES 41.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C4122FRB14.pdf
Availability of RLR20C4122FRB14
QUANTITY
RLR20C4122FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C4122FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C4122FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C4122FRB14
Related LinksRLR20C4, RLR20C4122FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C4122FRB14 Details Description
Related parts for RLR20C4122FRB14
IDC CABLE-ASC50G/ AE50G / ASC50G datasheet.pdf
IC MICRO MANAGER 5% 16-SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 24POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RECT TWO PIECE COVER W/ ONE LED datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC 1-PORT RGMII datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf