Vishay/Dale RLR20C4223FMRE6
RLR20C4223FMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C4223FMRE6
Brief Description
RES 422K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C4223FMRE6.pdf
Availability of RLR20C4223FMRE6
QUANTITY
RLR20C4223FMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C4223FMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C4223FMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C4223FMRE6
Related LinksRLR20C4, RLR20C4223FMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C4223FMRE6 Details Description
Related parts for RLR20C4223FMRE6
SENSOR PRESSURE ELEMENT 8SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.2A 5SOT datasheet.pdf
IGBT 600V 48A 150W TO247AD datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 5.00MM R/A SLDR datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 43.2 OHM 1% 30W datasheet.pdf