Vishay/Dale RLR20C4702GRB14
RLR20C4702GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C4702GRB14
Brief Description
RES 47K OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C4702GRB14.pdf
Availability of RLR20C4702GRB14
QUANTITY
RLR20C4702GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C4702GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C4702GRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C4702GRB14
Related LinksRLR20C4, RLR20C4702GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C4702GRB14 Details Description
Related parts for RLR20C4702GRB14
CONN HEADER VERT 10POS .156 TIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 3V datasheet.pdf
1201LF METRAL RCT STR PF 4X6 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 4.62V SC70-3 datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN SMART DILSMD datasheet.pdf
RES 5.83K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN FFC FPC 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 9POS 6MM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf