Vishay/Dale RLR20C4R30GRBSL
RLR20C4R30GRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C4R30GRBSL
Brief Description
RES 4.3 OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C4R30GRBSL.pdf
Availability of RLR20C4R30GRBSL
QUANTITY
RLR20C4R30GRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C4R30GRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C4R30GRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C4R30GRBSL
Related LinksRLR20C4, RLR20C4R30GRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C4R30GRBSL Details Description
Related parts for RLR20C4R30GRBSL
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 13POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8CH ANLG 16SOIC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
RES 180K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf