Vishay/Dale RLR20C4R32FPRSL
RLR20C4R32FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C4R32FPRSL
Brief Description
RES 4.32 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C4R32FPRSL.pdf
Availability of RLR20C4R32FPRSL
QUANTITY
RLR20C4R32FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C4R32FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C4R32FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C4R32FPRSL
Related LinksRLR20C4, RLR20C4R32FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C4R32FPRSL Details Description
Related parts for RLR20C4R32FPRSL
MOSFET N-CH 200V 34A TO-3P datasheet.pdf