Vishay/Dale RLR20C6203GRB14
RLR20C6203GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C6203GRB14
Brief Description
RES 620K OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C6203GRB14.pdf
Availability of RLR20C6203GRB14
QUANTITY
RLR20C6203GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C6203GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C6203GRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C6203GRB14
Related LinksRLR20C6, RLR20C6203GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C6203GRB14 Details Description
Related parts for RLR20C6203GRB14
CONN PCI EXPRESS 98POS 1MM GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 11POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPST-NO HNG LVR datasheet.pdf
RCPT INLINE 5SKT CRIMP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf