Vishay/Dale RLR20C6810FRRSL
RLR20C6810FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C6810FRRSL
Brief Description
RES 681 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C6810FRRSL.pdf
Availability of RLR20C6810FRRSL
QUANTITY
RLR20C6810FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C6810FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C6810FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C6810FRRSL
Related LinksRLR20C6, RLR20C6810FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C6810FRRSL Details Description
Related parts for RLR20C6810FRRSL
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf