Vishay/Dale RLR20C9092FRRSL
RLR20C9092FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C9092FRRSL
Brief Description
RES 90.9K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C9092FRRSL.pdf
Availability of RLR20C9092FRRSL
QUANTITY
RLR20C9092FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C9092FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C9092FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C9092FRRSL
Related LinksRLR20C9, RLR20C9092FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C9092FRRSL Details Description
Related parts for RLR20C9092FRRSL
FIXED IND 220UH 410MA 840 MOHM datasheet.pdf
IC TXRX T1/E1/J1 DUAL 144CSBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
SLDSW 6A .110 NONE datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 174 TNCM datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 6PVH 4COL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf
OSRAM OSTAR PROJECTION POWER datasheet.pdf
SNSR PRES datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX CLEAR TRANSP 6" datasheet.pdf